طراحی لوگو با تیم حرفه ای گرافیک پارماتیک

طراحی لوگو

یکی از خدماتی که همواره آژانس بازاریابی پارماتیک ارائه داده است، خدمات طراحی لوگو آن هم به صورت حرفه ای در سرتاسر کشور بوده است. لوگو یکی از ارکان خلق برند است که به جد می توان اذعان کرد، بدون داشتن یک لوگوی حرفه ای و تاثیرگذار، برندی نمی تواند به اوج موفقیت خود دست یابد. چراکه لوگو یا آرم بیانگر هویت ، ارزش ها و اهداف یک مجموعه می باشد و به همین دلیل است که در سال های اخیر اهمیت طراحی لوگو حرفه ای بیش از پیش احساس می شود. تمام اجزای طراحی از جمله اشکال، خطوط و رنگها باید به گونه ای هماهنگ باشند و با هارمونی خاصی کنار یکدیگر قرار گیرند، تا به سریعترین شکل ممکن اهداف و ارزش های آن مجموعه را به مخاطب بفهماند. مخاطب باید در یک نگاه بتواند هویت آن مجموعه را تشخیص دهد. تعرفه و قیمت طراحی لوگو نیز نسبت به حرفه ای بودن آن تعیین می شود. برای خلق برندی معتبر شما نیاز به طراحی لوگوی حرفه ای برای برند تجاری خود دارید

تماس با ما

نمونه کارهای طراحی لوگو ( آرم ) پارماتیک

تاثیرگذاری سریع روی مخاطب

لوگو باید در سریعترین زمان اهداف و ارزش ها را به مخاطب برساند

طراحی زیبا

زیبایی لوگو باید به اندازه ای باشد که هر مخاطبی را مبهوت طراحی خود کند

رشد برند

یک لوگو خوب رابطه مستقیم با رشد ارزش برند شما دارد

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

لوگو چیست؟

لوگو یا آرم نمادی است که قرار است پیامی را به کاربرانی که آن را مشاهده می کنند برساند. لوگو حتما بیانگر حوزه فعالیت نیست و می تواند کاملا نامرتبط به حوزه فعالیت یک برند باشد. هنگامی که فردی تصمیم به ساخت آرم یا همان ساخت لوگو میگیرد باید بداند که لوگوی او قرار است چه چیزی را به ذهن مخاطبان در همان صحنه اول برساند. گاه ممکن است لوگو را بخاطر بیان سریع اهداف، خدمات، شغل و محصول خود طراحی کنید و گاه ممکن است برای متمایز شدن از سایر شرکت ها و برندها و رقبای دیگر. چیزی که در فرایند ساخت لوگو باید به آن دقت کافی را داشته باشید این است که لوگو یا آرم یکی از ارکان بسیار مهم و جزو مهم ترین آیتم های خلق یک برند است. پس اگر به دنبال این هستید که بتوانید نشان تجاری خود را به یک برند معتبر تبدیل کنید شما نیازمند طراحی یک لوگوی حرفه ای برای خود هستید، لوگویی که وجه تمایز شما با سایرین خواهد بود و می تواند در ذهن مخاطبان بماند و به سختی فراموش شود.

تعرفه طراحی لوگو | قیمت طراحی لوگو حرفه ای

تعرفه و قیمت یک لوگو بستگی به موضوعات متفاوتی دارد ، در هنگام تعیین قیمت طراحی لوگو باید در نظر بگیریم که یک طراح لوگو چه مدت زمانی را صرف ساخت لوگوی جدید کرده است و آیا لوگوی ساخته شده کاملا اختصاصی برای شما طراحی شده یا از ایده های قبلی و لوگوی های قبل در روند طراحی آن استفاده شده است. تیم طراحی لوگوی پارماتیک تمام تلاش خود را هموراه کرده است تا لوگوهایی را خلق کند که نظیر آن تا به حال به انجام نرسیده باشد و لوگوی ساخته شده کاملا ایده ی جدیدی را به همراه داشته باشد ، اما از طرفی مخاطبانی نیز وجود دارند به تازگی فعالیت خود را آغاز نموده و قصد ندارند هزینه بالایی برای طراحی لوگوی خود انجام دهند ، از همین جهت پارماتیک دو پلن اقصادی و حرفه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته است. پلن حرفه ای مختص کسانی است که می خواهند لوگوی آنها به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده و در آینده بتواند نقش به سزایی را در ایجاد برند سازی کسب و کار داشته باشد . پلن دوم نیز برای افرادی است که میخواهند کار خود را با لوگوهای ساده تر آغاز نمایند. هرچند توصیه ما به این عزیزان نیز استفاده از پلن حرفه ای است ، چرا که تجربه به ما ثابت کرده است که سفارش لوگو حرفه ای تاثیر شگفت انگیزی را در رونق کسب و کار سایرین ایجاد کرده است و همین موضوع باعث می شود تا شما یک پله سریعتر به اهدافتان دست یابید.

باید این نکته را نیز اعلام کنیم که در پلن اقتصادی کیفیت انجام کار به هیچ وجه پایین نیامده و همچنان لوگوی شما به صورت کاملا اختصاصی طراحی خواهد شد، چرا که ما اعتقاد داریم هر روزه باید چیزهای جدید را خلق کرد و برعکس سایرین تمایلی به استفاده از ترکیب طرح های قبلی از کارهای ساخته شده را نداریم. تنها تفاوت پلن اقتصادی با پلن حرفه ای این است که در روند ساخت لوگوی پلن حرفه ای امکان برند شدن لوگوی شما بسیار بالاتر خواهد بود و مخاطبان حس بسیار بسیار خوبی را از لوگوی شما خواهند داشت. در پلن حرفه ای از روانشناسی های پیشرفته و رفتارشناسی مخاطبان برای ایجاد لوگو استفاده می شود و موضات این چنینی است که باعث نقش بستن لوگو در ذهن مخاطب می شود.

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

نکاتی که باید کارفرمایان هنگام درخواست طراحی لوگو مدنظر داشته باشند

اشتباهاتی رایج در مبحث ساخت لوگو بین کارفرمایان شایع شده است که به بررسی تعدادی از این اشتباهات می پردازیم:

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

ساخت و طراحی لوگو حرفه ای باعث افزایش درآمدتان خواهد شد

شاید در نگاه اول با خود بپرسید که چگونه امکان دارد تنها با ساخت یک لوگو بتوان درآمد یک کسب و کار را رونق داد و باعث افزایش فروش آن شد؟ برای پاسخ دادن به این سوال می خواهم کمی از شما کمک بگیرم. لطفا همین حالا به اطراف خود نگاه کنید و وسایلی را که در محیط شما قراردارند را به خوبی نگاه کنید. از گوشی موبایل گرفته تا تلویزیون ، از یخچال تا تا لپ تاپی که دارید. برند محصولات شما چیست؟ و شما بیشتر از کدام یک از این برندها در خانه ، محیط کار و … دیده اید یا دارید؟

حال سوال مهم تر اینجاست؟؟؟ به این سوال با دقت و فکر کافی پاسه دهید.

از کجا برند وسایل خود را تشخیص دادید؟

خب فکر می کنم خودتان به پاسخ دست یافتید اما من نیز می خواهم این موضوع را به طور کامل توضیح دهم. مسلما اگر تلویزیون شما برند ال جی می باشد شما تنها با نگاه کردن به لوگوی آن تشخیص دادید که برند تلویزیونتان چیست و از چه برندی استفاده می کنید. حال بیاید فکر کنید که از سامسونگ چه چیزهایی در ذهن دارید؟ یا از برند اپل چه چیزی در ذهن دارید؟

می توانم به یقین بگویم در همه ی تصورات شما از برندهای بالا حتما لوگوی این شرکت ها نیز در ذهن شما نقش داشته اند. اما چرا اینگونه است ؟
باید بگوییم این بحث مربوط به اصول روانشناسی است و موضوع مربوط به تصویر ذهنی در مغز است. حافظه تصویری ما بسیار قوی تر از بخش های دیگر است. حتما برای شما نیز پیش آمده است که فردی را ببینید و احساس کنید که آن فرد را قبلا دیده اید اما هرچه فکر میکیند نمیتوانید نام آن فرد را بخاطر بیاورید. برای روشن تر شدن ایم موضوع به تصویر های زیر با دقت نگاه کنید.

طراحی لوگو شرکت روزانه
ساخت آرم و لوگو برند روزانه

احتمالا این دو تصویر را می شناسید و در مکان های مختلفی با آن روبرو شده اید. بنظر شما چند نفر از کسانی که این صفحه را می خوانند اسم برندی که از این طرح برای محصولات خود استفاده می کند را نمی دانند و یا فراموش کرده اند ؟ و یا بنظرتان همین گاو چه مقدار تاثیر بر برند شدن بیشتر این شرکت داشته است.

گاو بالا در محصولات شرکت روزانه استفاده می شود و می توان گفت یکی از مهم ترین دلایل معروفیت شرکت روزانه استفاده از این طرح بوده است. ببینید تا چه اندازه یک طرح ، آرم و لوگو می تواند باعث محبوبیت و معروفیت برند شما شود. پس اینک باید به اهمیت بالای ساخت لوگو حرفه ای پی برده باشید

تصور غلطی که بین برخی از کارفرمایان ایرانی وجود دارد این است که تصور می کنند ، نباید برای طراحی لوگو برند تجاری خود هزینه کنند و بیشتر با این طرز تفکر که هزینه کردن برای ساخت لوگو هدر رفتن سرمایه است و تاثیری در کسب و کار ما ندارد توجهی به لوگوی برندشان نمی کنند در حالیکه نه تنها اینگونه نیست، بلکه طبق اصول روانشناسی افراد و نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، یک لوگو می تواند تا مدت ها در ذهن مخاطب شما باقی بماند و یک مخاطب تنها با مشاهده لوگوی برند تجاری شما می تواند سریعا خدمات ارائه شده توسط شما را بخاطر بیاورد و باعث درآمدزایی شما شود. پس باید بدانید هزینه کردن برای طراحی حرفه ای لوگو ، یک سرمایه گذاری بزرگ برای کسب و کارتان محسوب می شود.این نکته را به یاد داشته باشید که هر جزء کار شما باید به قدری خوب و تاثیر گذار باشد تا بتواند برای کسب و کارتان مشتری بیشتری جذب کند. پس لوگو صرفا یک شکل یا طرح نیست بلکه کار لوگو تاثیرگذاری در ذهن مخاطب جهت افزایش مشتری و برند سازی می باشد.

به عنوان مثالی دیگر لوگو شرکت نایک که در سال ۱۹۷۱ با بودجه ۳۵ دلاری طراحی شده است، اکنون معروفترین لوگو را بین برندهای دنیا دارد که لوگو آن با ارزش تر از نام و محصولاتش است. این شرکت با این سرمایه گذاری ۳۵ دلاری، اکنون ۲۱.۶۰۰ میلیارد دلار دارایی دارد.

مثال دیگر شرکت پپسی است که برای تغییر لوگو و برند خود در سال ۲۰۰۸، یک میلیون دلار هزینه کرد که نشان دهنده این است که طراحی گرافیک مخصوصا طراحی حرفه ای لوگو و تاثیرگذاری آن در جذب مخاطب در دنیا شناخته شده است.

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

طراحی لوگو بیانگر حوزه فعالیت شما نیست

بسیاری از مدیران کسب و کار به خصوص در کشور ما به اشتباه پی برده اند که “طراحی لوگو باید به نحوی طراحی شود که بیانگر فعالیت ما باشد، یا در سفارش ساخت لوگو تاکید می کنند که طراحی باید به گونه ای باشد که تا بیننده به محض مشاهده طرح لوگو متوجه نوع فعالیت کسب و کارشان شود.

فراموش نکنید که رسالت لوگو فراتر از اینها است و لوگو باید بتواند به ساده ترین شکل ، اهداف، ارزش ها و خدمات کسب و کارتان را به مخاطب انتقال دهد.

اگر به لوگوی برندهای معروف دنیا دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که بیش از ۹۰ درصد طرح های لوگو این برند ها هیچگونه ارتباطی با نوع فعالیتشان ندارند. البته که مفهومی را چه آشکار و چه پنهان به همراه دارند، ولی با فعالیت آن کسب و کار بی ارتباط است.

به عنوان مثال در ساخت لوگونایک”  از بال یکی از الهه های یونان باستان الهام گرفته شده است. این لوگو قطعا پیام و مفهومی دارد که بررسی آن خارج از بحث این محتوا است، اما با تولید پوشاک ورزشی هیچ ارتباطی ندارد. جالب است این را هم بدانید که لوگوی نایک تنها تصویر لوگویی است که از نام تجاری اش یعنی “نایک” مشهورتر است.

طراحی لوگو مان را چگونه انجام دهیم تا خاص و تاثیرگذار باشد؟

برای آنکه اشتباهات بالا رخ ندهد یک مثالی را برایتان بازگو میکنیم:

برای ساخت لوگو یک موسسه آموزشی، شما هم می توانید از تصویر و نماد قلم و کتاب استفاده کنید و هم می توانید از تصویر و نماد شخصی که بر روی یک قله ایستاده است. تصویر اول با موسسه آموزشی ارتباط مستقیم دارد اما لوگویی ساده و تکراری برای مخاطب می باشد. تصویر دوم در اصل هیچ ارتباطی با موسسه آموزشی ندارد اما مفهوم موفقیت را به همراه دارد که هدف هر دانش آموزی است. طرح دوم برخلاف طرح اول بیننده را جذب می کند و بی شک گسترده تر و موفق تر از طرح اول خواهد بود.

به یاد داشته باشید اگر می خواهید تا فعالیت های شما در لوگوی کسب و کارتان به تصویر کشیده شود، لوگویی مبتدی و کوچک خواهید داشت ولی در عوض اگر با ایده پردازی خلاقانه تصویری را طراحی کنید که نماد کسب و کارتان شود و بیننده را جذب کند، حتما لوگویی موفق و ماندگار خواهید داشت حتی اگر تصویر آن لوگو ارتباطی با نوع فعالیت شما نداشته باشد.

در نتیجه: طراحی لوگو هرچه ساده تر و خلاقانه تر، تاثیرگذار و ماندگارتر!

طراحی سایت در ارومیه | طراحی سایت ارومیه | طراحی فروشگاه اینترنتی در ارومیه | طراحی سایت شرکتی در ارومیه
آژانس بازاریابی پارماتیک | parmatik

 سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

آقای پاول راند، طراح گرافیک معروف که لوگوی شرکت های مشهوری همچون شرکت IBM را نیز طراحی کرده است میگوید: “سادگی اوج پیچیدگی است”.

شاید اتفاق افتاده است که شما به عنوان طراح و یا کارفرما با جمله ی “خیلی ساده است” برخورد کرده باشید. اگر به عنوان کارفرما این جمله را به طراح لوگوی برندتان بازگو کردید، تبریک میگوییم که یک لوگو حرفه ای و پیچیده برای شما طراحی شده است.

طرح های ساده علاوه بر گویا و خوانا بودنشان، بسیار پیچیده نیز هستند و طراحی آن نیز مشکل تر است. زیرا ذهن طراح باید به گونه ای آماده و خلاق باشد که بتواند یک راه حل ساده، سریع و راحت برای یک مسئله پیچیده ارائه دهد. طراحی که بتواند لوگو شما که بیانگر ارزش ها و اهداف شما است را به ساده ترین صورت و پرمفهوم ترین حالت خود طراحی کند، یک طراح واقعی و قابل اعتماد و احترام است.

این را همیشه در ذهن خود ماندگار کنید که سادگی در طراحی نشانگر طراحی لوگو حرفه ای است. پس طرح هرچه ساده تر، عمیق و پیچیده در نتیجه با ارزشتر.

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

انواع لوگو

همانطور که در بخش تعرفه ها نیز مشاهده کردید، ۳ نوع لوگو برای طراحی وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم. لازم به ذکر است که سبک های ساخت لوگو انواع بسیاری دارد که خارج از بحث این مقاله است و جدای از این بحث است.

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ ها همواره زیبایی های بصری جذابی را تولید می کنند و به همراه دارند.
تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله اشکال، آیکون ها، طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی در بین طراحان است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.
تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز پیداست، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود که لوگویی به مراتب سخت تر و وقت گیرتر از سایر لوگو ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه ای

 • خاص

  قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. اصلا وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.

 • معنا و مفهوم

  هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر شغل، خدمت، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی برخوردار نیستند.

 • ساده

  همانطور که قبلا نیز گفتیم لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی دارد.

 • خلاقانه

  لوگو هرچقدر خلاقانه تر باشد، به همانقدر جذاب و تاثیرگذارتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

نکات مهم در پیاده سازی طرح لوگو

سایز پذیری

در طراحی لوگو باید به این نکته دقت کنید که لوگوی شما باید به گونه ای طراحی شود که در هر سایزی بتوان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال، لوگویی که با جزئیات بسیار زیادی طراحی می شود، در سایز های کوچک اصلا قابل تشخیص نخواهد بود. لوگوی شما نیز باید طوری طراحی شود که در سایز های بسیار بزرگ هیچ افت کیفیتی نداشته باشد تا برای مخاطب زننده نباشد. به همین دلیل از واجبات است که لوگوی شما باید با استفاده از وکتور یا همان اشکال برداری طراحی شود.

سطح پذیری

این را به یاد داشته باشید که قرار است از لوگوتان در همه جا استفاده کنید. پوسترها، بنرها، روی محصولات، سطوح، کارت ها و… . به همین دلیل باید لوگو آن خوانایی لازم را داشته باشد تا در هر سطحی بتوان از آن استفاده کرد. شما می توانید به عنوان مثال چاپ برجسته روی چرم ها را  هنگام طراحی به یاد داشته باشید.

روشی برای امتحان لوگو روی سطوح مختلف وجود دارد و آن هم استفاده از موکاپ ها می باشد. موکاپ ها فایل هایی با استایل های آماده در قالب ها و سطوح مختلف هستند که پس از قرار دادن لوگو در آن می توانید حالت نمایش آن روی سطوح را مشاهده کنید. برخی از نمونه کارهای ساخت لوگو که در این صفحه به شما ارائه کردیم نیز به شکل نوعی موکاپ هستند.

رنگ پذیری

لوگو باید توانایی این را داشته باشد که با وجود انتخاب چند رنگ مختلف، همان خوانایی همیشگی خود را داشته باشد. در ضمن بعضی طراحان لوگو خود را به وسیله رنگهای مختلف وب یا همان RGB طراحی می کنند و با این کار ممکن است در محصولات چاپی مانند لیبل، پوستر، بنر و… متفاوت تر از رنگ های انتخاب شده برای لوگو مشاهده شود. رنگ های چاپی بر اساس CMYK هستند که طراح باید نسخه هایی که از این رنگ ها در ساخت لوگو استفاده شده است به مشتری ارائه دهد.

پیوستگی و انسجام طرح

اجزایی که در طراحی لوگو کنار هم قرار می گیرند، باید هماهنگ باشند. گسستگی اجزا در طراحی لوگو بسیار زننده خواهد بود. زیرا بیننده را گیج می کند و برند شما را از آن اعتباری که باید از لوگو دریافت کنید می اندازد.

نسبت طول و عرض

لوگو های کوچک و پهن یا بلند و نازک حس بدی را به مخاطب القا می کنند و نمی توانند آن پیام مدنظر را به مخاطب انتقال دهند. البته که اگر به درستی از اجزای مختلف در آن استفاده شود، شاید لوگویی زیبا و جذاب پدید آید اما همیشه باید یک نسبت درست برای طول و عرض را در ساخت لوگو حرفه ای رعایت کنید.

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

کار همزمان روی طرح و متن

اگر مشتری بخواهد به یک میزان از متن و تصویر در لوگو استفاده شود، پیش بردن آن به صورت موازی یک کار اشتباه است. بهتر است شما هر جزء را به صورت جداگانه طراحی کرده و سپس آنها را کنار یکدیگر قرار دهید. یادتان نرود که هماهنگی و همخوانی را در طرح هایتان رعایت کنید.

طراحی لوگو فقط برای شرکت

این را به یاد داشته باشید که شما لوگو را برای خود یا شرکتتان طراحی نمی کنید. لوگو برای مخاطبان و مشتریان شما طراحی می شود. شما باید از دید مشتری به لوگو خود نگاه کنید و ببینید که به عنوان یک مخاطب، لوگوتان آن تاثیرگذاری مدنظر را دارد یا خیر؟!

تگ لاین عضوی از لوگو

تگ لاین یا توضیح کوتاه به هیچ وجه نمی تواند عضوی از لوگو باشد. اما می تواند همراه لوگو در مکان های مناسب استفاده کرد و بود و نبود آن فرقی به حال لوگو ندارد. زیرا تگ لاین در سایزهای کوچک تقریبا ناخوانا و بی اثر خواهد بود.

اولویت رنگ بندی

انتخاب رنگ طرح را اولویت آخر خود قرار دهید. اگر طراحی خود را برپایه یک رنگ خاص انجام داده اید، این یک اشتباه بزرگ است. زیرا ممکن است لوگو شما در رنگ های مختلف، دیگر آن جذابیت را نداشته باشد. شما می توانید پس از طراحی لوگو حرفه ای خود، آن را در چند رنگ مختلف به مشتری نشان دهید تا یکی از آنها را انتخاب کند.

رمزنگاری مفهوم

همانطور که قبلا هم گفتیم، لوگو باید ساده و خوانا باشد تا به سریعترین شکل ممکن اهداف و ارزش های یک مجموعه را به مخاطب برساند. ساخت لوگو رمزنگاری کردن یک مفهوم نیست، بلکه ساده سازی آن هنگام انتقال به مخاطب است.

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

فقط نگاه کنید

با نگاه کردن به لوگو های مختلف در دنیا هم می توانید علل تاثیرگذاری بالای آنها را بفهمید و هم خلاقیت خود را در طراحی لوگوتان بالا ببرید. در ضمن می توانید ایده هایی را برای ساخت لوگو خود بدست آورید. این نگاه کردن بهترین راه افزایش خلاقیت است. به هرحال این لوگو ها به آسانی معروف نشده اند و قطعا طراحی های ایده آلی دارند.