نمونه کارهای طراحی لوگو ( آرم ) پارماتیک

تاثیرگذاری سریع روی مخاطب

لوگو باید در سریعترین زمان اهداف و ارزش ها را به مخاطب برساند

طراحی زیبا

زیبایی لوگو باید به اندازه ای باشد که هر مخاطبی را مبهوت طراحی خود کند

رشد برند

یک لوگو خوب رابطه مستقیم با رشد ارزش برند شما دارد

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

خدمات طراحی آرم و نشان تجاری پارماتیک

یکی از خدماتی که همواره آژانس بازاریابی پارماتیک ارائه داده است، خدمات طراحی لوگو آن هم به صورت حرفه ای در سرتاسر کشور بوده است. لوگو یکی از ارکان خلق برند است که به جد می توان اذعان کرد، بدون داشتن یک لوگوی حرفه ای و تاثیرگذار، برندی نمی تواند به اوج موفقیت خود دست یابد. چراکه لوگو یا آرم بیانگر هویت ، ارزش ها و اهداف یک مجموعه می باشد و به همین دلیل است که در سال های اخیر اهمیت طراحی لوگو حرفه ای بیش از پیش احساس می شود. تمام اجزای طراحی از جمله اشکال، خطوط و رنگها باید به گونه ای هماهنگ باشند و با هارمونی خاصی کنار یکدیگر قرار گیرند، تا به سریعترین شکل ممکن اهداف و ارزش های آن مجموعه را به مخاطب بفهماند. مخاطب باید در یک نگاه بتواند هویت آن مجموعه را تشخیص دهد. تعرفه و قیمت طراحی لوگو نیز نسبت به حرفه ای بودن آن تعیین می شود. برای خلق برندی معتبر شما نیاز به طراحی لوگوی حرفه ای برای برند تجاری خود دارید

لوگو چیست؟

لوگو یا آرم نمادی است که قرار است پیامی را به کاربرانی که آن را مشاهده می کنند برساند. لوگو حتما بیانگر حوزه فعالیت نیست و می تواند کاملا نامرتبط به حوزه فعالیت یک برند باشد. هنگامی که فردی تصمیم به ساخت آرم یا همان ساخت لوگو میگیرد باید بداند که لوگوی او قرار است چه چیزی را به ذهن مخاطبان در همان صحنه اول برساند. گاه ممکن است لوگو را بخاطر بیان سریع اهداف، خدمات، شغل و محصول خود طراحی کنید و گاه ممکن است برای متمایز شدن از سایر شرکت ها و برندها و رقبای دیگر. چیزی که در فرایند ساخت لوگو باید به آن دقت کافی را داشته باشید این است که لوگو یا آرم یکی از ارکان بسیار مهم و جزو مهم ترین آیتم های خلق یک برند است. پس اگر به دنبال این هستید که بتوانید نشان تجاری خود را به یک برند معتبر تبدیل کنید شما نیازمند طراحی یک لوگوی حرفه ای برای خود هستید، لوگویی که وجه تمایز شما با سایرین خواهد بود و می تواند در ذهن مخاطبان بماند و به سختی فراموش شود.

تعرفه طراحی لوگو | قیمت طراحی لوگو حرفه ای

تعرفه و قیمت یک لوگو بستگی به موضوعات متفاوتی دارد ، در هنگام تعیین قیمت طراحی لوگو باید در نظر بگیریم که یک طراح لوگو چه مدت زمانی را صرف ساخت لوگوی جدید کرده است و آیا لوگوی ساخته شده کاملا اختصاصی برای شما طراحی شده یا از ایده های قبلی و لوگوی های قبل در روند طراحی آن استفاده شده است. تیم طراحی لوگوی پارماتیک تمام تلاش خود را هموراه کرده است تا لوگوهایی را خلق کند که نظیر آن تا به حال به انجام نرسیده باشد و لوگوی ساخته شده کاملا ایده ی جدیدی را به همراه داشته باشد ، اما از طرفی مخاطبانی نیز وجود دارند به تازگی فعالیت خود را آغاز نموده و قصد ندارند هزینه بالایی برای طراحی لوگوی خود انجام دهند ، از همین جهت پارماتیک دو پلن اقصادی و حرفه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته است. پلن حرفه ای مختص کسانی است که می خواهند لوگوی آنها به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده و در آینده بتواند نقش به سزایی را در ایجاد برند سازی کسب و کار داشته باشد . پلن دوم نیز برای افرادی است که میخواهند کار خود را با لوگوهای ساده تر آغاز نمایند. هرچند توصیه ما به این عزیزان نیز استفاده از پلن حرفه ای است ، چرا که تجربه به ما ثابت کرده است که سفارش لوگو حرفه ای تاثیر شگفت انگیزی را در رونق کسب و کار سایرین ایجاد کرده است و همین موضوع باعث می شود تا شما یک پله سریعتر به اهدافتان دست یابید.

باید این نکته را نیز اعلام کنیم که در پلن اقتصادی کیفیت انجام کار به هیچ وجه پایین نیامده و همچنان لوگوی شما به صورت کاملا اختصاصی طراحی خواهد شد، چرا که ما اعتقاد داریم هر روزه باید چیزهای جدید را خلق کرد و برعکس سایرین تمایلی به استفاده از ترکیب طرح های قبلی از کارهای ساخته شده را نداریم. تنها تفاوت پلن اقتصادی با پلن حرفه ای این است که در روند ساخت لوگوی پلن حرفه ای امکان برند شدن لوگوی شما بسیار بالاتر خواهد بود و مخاطبان حس بسیار بسیار خوبی را از لوگوی شما خواهند داشت. در پلن حرفه ای از روانشناسی های پیشرفته و رفتارشناسی مخاطبان برای ایجاد لوگو استفاده می شود و موضات این چنینی است که باعث نقش بستن لوگو در ذهن مخاطب می شود.

نوع لوگو قیمت طراحی لوگو ( تومان )
لوگو نوشتاری ( لوگو تایپ ) ۹۸۰,۰۰۰
لوگو تصویری ۹۸۰,۰۰۰
لوگو ترکیبی ۱,۴۸۰,۰۰۰
لوگو دوزبانه ۱,۸۸۰,۰۰۰

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

نکاتی که باید کارفرمایان هنگام درخواست طراحی لوگو مدنظر داشته باشند

اشتباهاتی رایج در مبحث ساخت لوگو بین کارفرمایان شایع شده است که به بررسی تعدادی از این اشتباهات می پردازیم:

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

ساخت و طراحی لوگو حرفه ای باعث افزایش درآمدتان خواهد شد

شاید در نگاه اول با خود بپرسید که چگونه امکان دارد تنها با ساخت یک لوگو بتوان درآمد یک کسب و کار را رونق داد و باعث افزایش فروش آن شد؟ برای پاسخ دادن به این سوال می خواهم کمی از شما کمک بگیرم. لطفا همین حالا به اطراف خود نگاه کنید و وسایلی را که در محیط شما قراردارند را به خوبی نگاه کنید. از گوشی موبایل گرفته تا تلویزیون ، از یخچال تا تا لپ تاپی که دارید. برند محصولات شما چیست؟ و شما بیشتر از کدام یک از این برندها در خانه ، محیط کار و … دیده اید یا دارید؟

حال سوال مهم تر اینجاست؟؟؟ به این سوال با دقت و فکر کافی پاسه دهید.

از کجا برند وسایل خود را تشخیص دادید؟

خب فکر می کنم خودتان به پاسخ دست یافتید اما من نیز می خواهم این موضوع را به طور کامل توضیح دهم. مسلما اگر تلویزیون شما برند ال جی می باشد شما تنها با نگاه کردن به لوگوی آن تشخیص دادید که برند تلویزیونتان چیست و از چه برندی استفاده می کنید. حال بیاید فکر کنید که از سامسونگ چه چیزهایی در ذهن دارید؟ یا از برند اپل چه چیزی در ذهن دارید؟

می توانم به یقین بگویم در همه ی تصورات شما از برندهای بالا حتما لوگوی این شرکت ها نیز در ذهن شما نقش داشته اند. اما چرا اینگونه است ؟
باید بگوییم این بحث مربوط به اصول روانشناسی است و موضوع مربوط به تصویر ذهنی در مغز است. حافظه تصویری ما بسیار قوی تر از بخش های دیگر است. حتما برای شما نیز پیش آمده است که فردی را ببینید و احساس کنید که آن فرد را قبلا دیده اید اما هرچه فکر میکیند نمیتوانید نام آن فرد را بخاطر بیاورید. برای روشن تر شدن ایم موضوع به تصویر های زیر با دقت نگاه کنید.

طراحی لوگو شرکت روزانه
ساخت آرم و لوگو برند روزانه

احتمالا این دو تصویر را می شناسید و در مکان های مختلفی با آن روبرو شده اید. بنظر شما چند نفر از کسانی که این صفحه را می خوانند اسم برندی که از این طرح برای محصولات خود استفاده می کند را نمی دانند و یا فراموش کرده اند ؟ و یا بنظرتان همین گاو چه مقدار تاثیر بر برند شدن بیشتر این شرکت داشته است.

گاو بالا در محصولات شرکت روزانه استفاده می شود و می توان گفت یکی از مهم ترین دلایل معروفیت شرکت روزانه استفاده از این طرح بوده است. ببینید تا چه اندازه یک طرح ، آرم و لوگو می تواند باعث محبوبیت و معروفیت برند شما شود. پس اینک باید به اهمیت بالای طراحی لوگو حرفه ای پی برده باشید

تصور غلطی که بین برخی از کارفرمایان ایرانی وجود دارد این است که تصور می کنند ، نباید برای طراحی لوگو برند تجاری خود هزینه کنند و بیشتر با این طرز تفکر که هزینه کردن برای طراحی لوگو هدر رفتن سرمایه است و تاثیری در کسب و کار ما ندارد توجهی به لوگوی برندشان نمی کنند در حالیکه نه تنها اینگونه نیست، بلکه طبق اصول روانشناسی افراد و نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، یک لوگو می تواند تا مدت ها در ذهن مخاطب شما باقی بماند و یک مخاطب تنها با مشاهده لوگوی برند تجاری شما می تواند سریعا خدمات ارائه شده توسط شما را بخاطر بیاورد و باعث درآمدزایی شما شود. پس باید بدانید هزینه کردن برای طراحی حرفه ای لوگو ، یک سرمایه گذاری بزرگ برای کسب و کارتان محسوب می شود.این نکته را به یاد داشته باشید که هر جزء کار شما باید به قدری خوب و تاثیر گذار باشد تا بتواند برای کسب و کارتان مشتری بیشتری جذب کند. پس لوگو صرفا یک شکل یا طرح نیست بلکه کار لوگو تاثیرگذاری در ذهن مخاطب جهت افزایش مشتری و برند سازی می باشد.

به عنوان مثالی دیگر لوگو شرکت نایک که در سال ۱۹۷۱ با بودجه ۳۵ دلاری طراحی شده است، اکنون معروفترین لوگو را بین برندهای دنیا دارد که لوگو آن با ارزش تر از نام و محصولاتش است. این شرکت با این سرمایه گذاری ۳۵ دلاری، اکنون ۲۱.۶۰۰ میلیارد دلار دارایی دارد.

مثال دیگر شرکت پپسی است که برای تغییر لوگو و برند خود در سال ۲۰۰۸، یک میلیون دلار هزینه کرد که نشان دهنده این است که طراحی گرافیک مخصوصا طراحی حرفه ای لوگو و تاثیرگذاری آن در جذب مخاطب در دنیا شناخته شده است.

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

طراحی لوگو بیانگر حوزه فعالیت شما نیست

بسیاری از مدیران کسب و کار به خصوص در کشور ما به اشتباه پی برده اند که “طراحی لوگو باید به نحوی طراحی شود که بیانگر فعالیت ما باشد، یا در سفارش ساخت لوگو تاکید می کنند که طراحی باید به گونه ای باشد که تا بیننده به محض مشاهده طرح لوگو متوجه نوع فعالیت کسب و کارشان شود.

فراموش نکنید که رسالت لوگو فراتر از اینها است و لوگو باید بتواند به ساده ترین شکل ، اهداف، ارزش ها و خدمات کسب و کارتان را به مخاطب انتقال دهد.

اگر به لوگوی برندهای معروف دنیا دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که بیش از ۹۰ درصد طرح های لوگو این برند ها هیچگونه ارتباطی با نوع فعالیتشان ندارند. البته که مفهومی را چه آشکار و چه پنهان به همراه دارند، ولی با فعالیت آن کسب و کار بی ارتباط است.

به عنوان مثال در ساخت لوگونایک”  از بال یکی از الهه های یونان باستان الهام گرفته شده است. این لوگو قطعا پیام و مفهومی دارد که بررسی آن خارج از بحث این محتوا است، اما با تولید پوشاک ورزشی هیچ ارتباطی ندارد. جالب است این را هم بدانید که لوگوی نایک تنها تصویر لوگویی است که از نام تجاری اش یعنی “نایک” مشهورتر است.

طراحی لوگو مان را چگونه انجام دهیم تا خاص و تاثیرگذار باشد؟

برای آنکه اشتباهات بالا رخ ندهد یک مثالی را برایتان بازگو میکنیم:

برای طراحی لوگو یک موسسه آموزشی، شما هم می توانید از تصویر و نماد قلم و کتاب استفاده کنید و هم می توانید از تصویر و نماد شخصی که بر روی یک قله ایستاده است. تصویر اول با موسسه آموزشی ارتباط مستقیم دارد اما لوگویی ساده و تکراری برای مخاطب می باشد. تصویر دوم در اصل هیچ ارتباطی با موسسه آموزشی ندارد اما مفهوم موفقیت را به همراه دارد که هدف هر دانش آموزی است. طرح دوم برخلاف طرح اول بیننده را جذب می کند و بی شک گسترده تر و موفق تر از طرح اول خواهد بود.

به یاد داشته باشید اگر می خواهید تا فعالیت های شما در لوگوی کسب و کارتان به تصویر کشیده شود، لوگویی مبتدی و کوچک خواهید داشت ولی در عوض اگر با ایده پردازی خلاقانه تصویری را طراحی کنید که نماد کسب و کارتان شود و بیننده را جذب کند، حتما لوگویی موفق و ماندگار خواهید داشت حتی اگر تصویر آن لوگو ارتباطی با نوع فعالیت شما نداشته باشد.

در نتیجه: طراحی لوگو هرچه ساده تر و خلاقانه تر، تاثیرگذار و ماندگارتر!

طراحی سایت در ارومیه | طراحی سایت ارومیه | طراحی فروشگاه اینترنتی در ارومیه | طراحی سایت شرکتی در ارومیه
آژانس بازاریابی پارماتیک | parmatik

 سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

آقای پاول راند، طراح گرافیک معروف که لوگوی شرکت های مشهوری همچون شرکت IBM را نیز طراحی کرده است میگوید: “سادگی اوج پیچیدگی است”.

شاید اتفاق افتاده است که شما به عنوان طراح و یا کارفرما با جمله ی “خیلی ساده است” برخورد کرده باشید. اگر به عنوان کارفرما این جمله را به طراح لوگوی برندتان بازگو کردید، تبریک میگوییم که یک لوگو حرفه ای و پیچیده برای شما طراحی شده است.

طرح های ساده علاوه بر گویا و خوانا بودنشان، بسیار پیچیده نیز هستند و طراحی آن نیز مشکل تر است. زیرا ذهن طراح باید به گونه ای آماده و خلاق باشد که بتواند یک راه حل ساده، سریع و راحت برای یک مسئله پیچیده ارائه دهد. طراحی که بتواند لوگو شما که بیانگر ارزش ها و اهداف شما است را به ساده ترین صورت و پرمفهوم ترین حالت خود طراحی کند، یک طراح واقعی و قابل اعتماد و احترام است.

این را همیشه در ذهن خود ماندگار کنید که سادگی در طراحی نشانگر طراحی لوگو حرفه ای است. پس طرح هرچه ساده تر، عمیق و پیچیده در نتیجه با ارزشتر.

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

انواع طراحی لوگو

همانطور که در بخش تعرفه ها نیز مشاهده کردید، ۳ نوع لوگو برای طراحی وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم. لازم به ذکر است که سبک های طراحی لوگو انواع بسیاری دارد که خارج از بحث این مقاله است و جدای از این بحث است.

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ ها همواره زیبایی های بصری جذابی را تولید می کنند و به همراه دارند.
تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله اشکال، آیکون ها، طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی در بین طراحان است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.
تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز پیداست، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود که لوگویی به مراتب سخت تر و وقت گیرتر از سایر لوگو ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه ای

 • لوگو باید خاص باشد

  قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. اصلا وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.

 • طراح آرم باید معنا و مفهوم را برساند

  هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر شغل، خدمت، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی برخوردار نیستند.

 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود

  همانطور که قبلا نیز گفتیم لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی دارد.

 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد

  لوگو هرچقدر خلاقانه تر باشد، به همانقدر جذاب و تاثیرگذارتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

نکات مهم در پیاده سازی طرح لوگو

سایز پذیری در طراحی لوگو حرفه ای

در طراحی لوگو باید به این نکته دقت کنید که لوگوی شما باید به گونه ای طراحی شود که در هر سایزی بتوان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال، لوگویی که با جزئیات بسیار زیادی طراحی می شود، در سایز های کوچک اصلا قابل تشخیص نخواهد بود. لوگوی شما نیز باید طوری طراحی شود که در سایز های بسیار بزرگ هیچ افت کیفیتی نداشته باشد تا برای مخاطب زننده نباشد. به همین دلیل از واجبات است که لوگوی شما باید با استفاده از وکتور یا همان اشکال برداری طراحی شود.

سطح پذیری در طراحی آرم

این را به یاد داشته باشید که قرار است از لوگوتان در همه جا استفاده کنید. پوسترها، بنرها، روی محصولات، سطوح، کارت ها و… . به همین دلیل باید لوگو آن خوانایی لازم را داشته باشد تا در هر سطحی بتوان از آن استفاده کرد. شما می توانید به عنوان مثال چاپ برجسته روی چرم ها را  هنگام طراحی به یاد داشته باشید.

روشی برای امتحان لوگو روی سطوح مختلف وجود دارد و آن هم استفاده از موکاپ ها می باشد. موکاپ ها فایل هایی با استایل های آماده در قالب ها و سطوح مختلف هستند که پس از قرار دادن لوگو در آن می توانید حالت نمایش آن روی سطوح را مشاهده کنید. برخی از نمونه کارهای طراحی لوگو که در این صفحه به شما ارائه کردیم نیز به شکل نوعی موکاپ هستند.

رنگ پذیری در طراحی لوگو

لوگو باید توانایی این را داشته باشد که با وجود انتخاب چند رنگ مختلف، همان خوانایی همیشگی خود را داشته باشد. در ضمن بعضی طراحان لوگو خود را به وسیله رنگهای مختلف وب یا همان RGB طراحی می کنند و با این کار ممکن است در محصولات چاپی مانند لیبل، پوستر، بنر و… متفاوت تر از رنگ های انتخاب شده برای لوگو مشاهده شود. رنگ های چاپی بر اساس CMYK هستند که طراح باید نسخه هایی که از این رنگ ها در ساخت لوگو استفاده شده است به مشتری ارائه دهد.

پیوستگی و انسجام طرح در طراحی حرفه ای لوگو

اجزایی که در طراحی لوگو کنار هم قرار می گیرند، باید هماهنگ باشند. گسستگی اجزا در طراحی لوگو بسیار زننده خواهد بود. زیرا بیننده را گیج می کند و برند شما را از آن اعتباری که باید از لوگو دریافت کنید می اندازد.

نسبت طول و عرض که طراح لوگو باید اجرا کند

لوگو های کوچک و پهن یا بلند و نازک حس بدی را به مخاطب القا می کنند و نمی توانند آن پیام مدنظر را به مخاطب انتقال دهند. البته که اگر به درستی از اجزای مختلف در آن استفاده شود، شاید لوگویی زیبا و جذاب پدید آید اما همیشه باید یک نسبت درست برای طول و عرض را در ساخت لوگو حرفه ای رعایت کنید.

نیاز به مشاوره در مورد طراحی لوگو خود دارید؟!؟ 

همین حالا با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی لازم را به رایگان به شما دهیم

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

کار همزمان روی طرح و متن

اگر مشتری بخواهد به یک میزان از متن و تصویر در لوگو استفاده شود، پیش بردن آن به صورت موازی یک کار اشتباه است. بهتر است شما هر جزء را به صورت جداگانه طراحی کرده و سپس آنها را کنار یکدیگر قرار دهید. یادتان نرود که هماهنگی و همخوانی را در طرح هایتان رعایت کنید.

طراحی لوگو فقط برای شرکت

این را به یاد داشته باشید که شما لوگو را برای خود یا شرکتتان طراحی نمی کنید. لوگو برای مخاطبان و مشتریان شما طراحی می شود. شما باید از دید مشتری به لوگو خود نگاه کنید و ببینید که به عنوان یک مخاطب، لوگوتان آن تاثیرگذاری مدنظر را دارد یا خیر؟!

تگ لاین عضوی از لوگو

تگ لاین یا توضیح کوتاه به هیچ وجه نمی تواند عضوی از لوگو باشد. اما می تواند همراه لوگو در مکان های مناسب استفاده کرد و بود و نبود آن فرقی به حال لوگو ندارد. زیرا تگ لاین در سایزهای کوچک تقریبا ناخوانا و بی اثر خواهد بود.

اولویت رنگ بندی

انتخاب رنگ طرح را اولویت آخر خود قرار دهید. اگر طراحی خود را برپایه یک رنگ خاص انجام داده اید، این یک اشتباه بزرگ است. زیرا ممکن است لوگو شما در رنگ های مختلف، دیگر آن جذابیت را نداشته باشد. شما می توانید پس از طراحی لوگو حرفه ای خود، آن را در چند رنگ مختلف به مشتری نشان دهید تا یکی از آنها را انتخاب کند.

رمزنگاری مفهوم

همانطور که قبلا هم گفتیم، لوگو باید ساده و خوانا باشد تا به سریعترین شکل ممکن اهداف و ارزش های یک مجموعه را به مخاطب برساند. ساخت لوگو رمزنگاری کردن یک مفهوم نیست، بلکه ساده سازی آن هنگام انتقال به مخاطب است.

تعرفه طراحی لوگو پارماتیک | تعرفه طراحی لوگو حرفه ای | تعرفه ساخت لوگو | طراحی لوگو ارزان | طراحی لوگو شرکتی | طراحی لوگو شخصی | طراحی آرم | طراحی نشان | قیمت طراحی لوگو | قیمت ساخت لوگو | پلن های طراحی لوگو پارماتیک

فقط نگاه کنید

با نگاه کردن به لوگو های مختلف در دنیا هم می توانید علل تاثیرگذاری بالای آنها را بفهمید و هم خلاقیت خود را در طراحی لوگوتان بالا ببرید. در ضمن می توانید ایده هایی را برای ساخت لوگو خود بدست آورید. این نگاه کردن بهترین راه افزایش خلاقیت است. به هرحال این لوگو ها به آسانی معروف نشده اند و قطعا طراحی های ایده آلی دارند.

بهترین تمرین برای انجام این کار مشاهده نشان های تجاری و آرم هایی است که در خیابان مشاهده می کنیم. با این کار شما می توانید سلیقه مشتریان را مشاهده کنید و متوجه شوید که صنف های مختلف بیشتر از چه طرح هایی برای برند خود استفاده کرده اند. این مضوع باعث می شود تا سلیقه مخاطبان مختلف را بدست بیاورید و همچنین متوجه سلیقه خودتان نیز خواهید شد. چرا که طراحی لوگو و پسند کردن آن چیزی است که به سلیقه مخاطبان مربوط می شود.

سفارش طراحی لوگو به پارماتیک

عزیزانی که بعد از یدن نمونه کارهای شرکت پارماتیک قصد دارند سفارش طراحی لوگوی خود را به شرکت پارماتیک بدهند می توانند با ما تماس حاصل نمایند.

سفارش طراحی لوگو خود را تنها به شرکت هایی بسپارید که نمونه کارهای مناسبی در طراحی لوگو داشته باشند و بتوانند از عهده طراحی لوگو شما بر بیایند

شما شاید تنها یک بار سفرش طراحی لوگو برای برند خود بدهید و اگر طراحی لوگو شما مناسب برندتان نباشد مسلما نخواهید توانست مخاطب بیشتری جذب نمایید

معرفی چندین سایت برتری که در زمینه طراحی آرم و نشان و طراحی لوگو فعالیت می کنند:

در ادامه قصد داریم چندین سایت رایگان خارجی که در زمینه طراحی لوگو فعالیت می کنند را به شما معرفی کنیم.

این وبسایت ها جزو بزرگترین وبسایت های طراحی لو در سطح جهانی می باشند و می توان از این سایت ها برای الگو برداری نیز استفاده کرد. در ادامه هر یک از سایت های زیر را به مختصر برایتان شرح می دهیم.

۱- canva.com

سایت canava را می توان به عنوان یک مقصد مهم برای کسانی دانست که قصد دارند لوگوی خود را به صورت حرفه ای و آنلاین طراحی نمایند. آرم و نشان هایی که در این سایت طراحی می شود توسط خود شما خواهد بود. یعنی این سایت صرفا برای این است که شما از یک سایت آنلاین طراحی لگو استفاده کنید.

بعد از طراحی لگو و نشان خود می توانید ادیت های لازم را انجام داده و رنگ و لعاب لگوی خود را به دلخواه و سلیقه ود تغییر بدهید.

۲- freepik.com

سایت freepik را می توان یکی از بزرگترین مراجعی گرافیکی دنیا دانست . شما در این سایت می توانید طرح های گرافیکی بسیاری را پیدا کنید .در سایت freepik همان گونه که از نامش پیداست می توانید عکس های دلخواه هود را به رایگان دانلود کنید هرچند که محدودیت تعداد دانلود در روز خواهید داشت.

همچنین بخش vip نیز در این سایت وجود دارد که برای برخی از طرح های گرافیکی مورد نظر خود باید این بخش را تهیه کنید.

برای طراحی لگو و آرم نمی توان این سایت را منبعی معتبر معرفی کرد اما برای طراحان گرافیک استفاده و الگو برداری از این سایت بسیار مفید خواهد بود.

۳- freelogodesign.org

در این سایت شما می توانید با وارد کردن نام برند خود و مشخص کردن حوزه فعالیت شاهد چندین لوگویی باشید که سایت به صورت خودکار آنها را به شما نمایش می دهد.

هرچند این لوگوها حرفه ای نیستند اما مناسب افرادی هستند که قصد دارند بدون هزینه بالا تنها یک لگوی ساده داشته باشند.

۴- logologo.com

در این سایت نیز شما می توانید با دانلود لگوهای از پیش طراحی شده و آماده ، آرم و نشان خود را ثبت کنید. البته نیاز است که بتوانید این لگوها را تغییر داده و توانایی کار با نرم افزارهای مخصوص طراحی آرم و نشان تجاری را داشته باشید.

۵- vecteezy.com

در نهایت نیز از این سایت نیز می توانید به عنوان سایتی که دارای طراح های گرافیکی می باشد استفاده کنید تا بتوانید طراحی لوگو متناسبی برای کسب و کار خود داشته باشید.

اما باید بگوییم لوگوهایی که توسط این سایت ها طراحی می شوند هیچ یک نمیتواند یک لوگوی حرفه ای و مناسب برای کسب و کار شما باشد و اگر به دنبال طراحی حرفه ای لوگو برای کسب و کار خود هستید بهتر است که از طراحان حرفه ای لوگو برای کار خود استفاده کنید.

این موضوع نیز به دلیل این است که اگر شما قصدداشته باشید در جوامع بین المللی حضور داشته باشید شایسته نیست که از لوگوهایی استفاده کنید که در سطح جهانی عرضه نشده اند. ایراد بزرگتر نیز این است که آرم هایی که با این سایت ها طراحی می شوند ، نمی توانند حوزه فعالیت شمارا تشخیص دهند از همین جهت لوگویی متناسب با ارزش های برند شما برای کسب و کارتان نخواهند ساخت.

برخی از سایت های بالا نیز پس از اینکه کار سفارش طراحی لوگو شما به اتمام رسید برای اینکه بتوانید فایل نهایی را دریافت کنید از شما مبلغی را درخواست خواهند کرد. این موضوع نیز سبب می شود که شما برای یک نشانی که در ساده ترین حالت طراحی شده و امکان این که همانند در نقاط دیگر نیز وجود داشته باشد مبلغی را پرداخت کنید

اما در نهایت پیشنهاد ما برای کسانی که تنها قصد دارند یک لوگوی ساده که کپی بودن لوگو برایشان مهم نیست استفاده از سایت های بالا می باشد ، در غیر این صورت به هیچ وجه توصیه نمی کنیم برای برندها و شرکت هایی که قصد فعالیت به صورت حرفه ای را دارند از این سایت های آنلاین استفادع نمایند.

بهتر است از همان ابتدا کسب و کار خود را به صورت کاملا حرفه ای آغاز نمایید تا بعدا دچار گرفتاری نشوید.

سوالات متداول طراحی لوگو

Frequently Asked Questions

شرکت پارماتیک با چندین سال سابقه در زمینه طراحی لوگو، طراحی آرم و … توانسته است که جایگاه نخست بهترین شرکت طراحی لوگو را ازآن خود کند. مشتریان راضی بهترین گزینه برای اثبات پارماتیک می باشند

پارماتیک پلن های متفاوتی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است تا هریک بتوانند با خیالی آسوده تر پلن مورد نظر خود را انتخاب کنند. گفتنی است پارماتیک به طراحی لوگوی حرفه ای می پردازد و لوگوهای ساده و بی مفهوم و بی کیفیت را انجام نمی دهد

لوگو هویت بصری کسب و کار شما را نشان می دهد و با استفاده از یک لوگوی خوب تاثیر گذار می توانید در ذهن مخاطب ماندگار شوید . شما می توانید نمونه کارهای طراحی لوگو پارماتیک را از این بخش مشاهده نمایید.

بله – بعد از طراحی لوگو چناچه شما از لوگوی طراحی شده رضایت نداشتید می توانید درخواست ویرایش لوگو را داشته باشید و تیم طراح پارماتیک تغییرات مد نظر شما را اعمال خواهند کرد.

بله – شما عزیزان می توانید با شماره ۰۹۰۵۹۲۷۳۲۶۴ تماس گرفته و از روش هایی که مشاوران ما در اختیارتان می گذارند استفاده کنید. برای انجام خدمات ، نیازی به حضور مستقیم نیست و می توان کلیه کارهارا با تماس های تلفنی انجام داد