طراحی لوگو

ما به دنبال خلق اثری متفاوت برای برند شما هستیم.

 تیم طراحی لوگو ما ، خلاق ، متعهد ، با تجربه و مورد تایید کارفرمایان قبلی می باشد ؛ هدف ما ایجاد تغییری مثبت در کسب و کار شماست ، برای ایجاد برندی متمایز نیازمند افراد حرفه ای می باشید. با ما حس خاص بودن را به برندتان هدیه دهید

سفارش طراحی لوگو
گستردگی کلاس جهانی
فعالیت و گستردگی
کشورهای اروپایی و آمریکایی
طراحی لوگو حرفه ای
اعتماد+8 سال سابقه
مورد تایید
برندها و کمپانی های مطرح
طراحی لوگو
خاص طراحی لوگو
طراحی خلاقانه
خلق زیبایی و تفاوت

طراحی کامل و انحصاری ست اداری شمل سربرگ ، پاکت نامه ، کارت ویزیت و …

بازسازی لوگوی برند نسبت به ارزش های جدید برندتان

طراحی حرفه ای لوگو برای برندتان همراه با حرفه ای ترین شرکت طراحی لوگو ایران

ایجاد و خلق وبسایتی نوین و اختصاصی نسبت به اهداف برند تجاری شما

تعیین شرایط و قوانین استفاده از لوگو برای هماهنگی به منظور حفظ هویت بصری

انتخاب نام و شعار مناسب و خلاقانه برای برند شما

روند طراحی لوگو با تیم پارماتیک

Brand Growth

برند خود را با اصولی ترین متدها رشد دهید

رشد یک برند و ایجاد برندی متمایز و رو به پیشرفت، نیازمند شناخت کافی کسب و کارها و آشنایی و تسلط کافی بر اصول برندینگ می باشد. چنانچه هدف برند تجاری شما تبدیل شدن به برندی است که قصد دارد در حوزه ی خود یکه تاز میدان باشد باید این اصول را رعایت کند. آژانس بازاریابی پارماتیک با انجام پروژه های موفق در خلق برند ، همراهی مورد اطمینان برای شما خواهد بود.

مطالب مرتبط

طراحی لوگو بیمه

طراحی لوگو پوشاک

طراحی لوگو استارتاپ

طراحی لوگو فیلم

طراحی لوگو شخصی

طراحی لوگو اسم

طراحی لوگو اختصاصی

طراحی لوگو دکوراسیون داخلی

طراحی لوگو املاک

طراحی لوگو صنعتی

طراحی لوگو حقوقی و وکالت

طراحی لوگو حسابداری و مالی

طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو سایت

طراحی لوگو رستوران

خدمات طراحی آرم و نشان تجاری پارماتیک

یکی از خدماتی که همواره آژانس بازاریابی پارماتیک ارائه داده است، خدمات سفارش طراحی لوگو آن هم به صورت حرفه ای در سرتاسر کشور بوده است. لوگو یکی از ارکان خلق برند است که به جد می توان اذعان کرد، بدون داشتن یک لوگوی حرفه ای و تاثیرگذار، برندی نمی تواند به اوج موفقیت خود دست یابد. چراکه لوگو یا آرم بیانگر هویت ، ارزش ها و اهداف یک مجموعه می باشد و به همین دلیل است که در سال های اخیر اهمیت طراحی لوگو حرفه ای بیش از پیش احساس می شود. تمام اجزای طراحی از جمله اشکال، خطوط و رنگها باید به گونه ای هماهنگ باشند و با هارمونی خاصی کنار یکدیگر قرار گیرند، تا به سریعترین شکل ممکن اهداف و ارزش های آن مجموعه را به مخاطب بفهماند. مخاطب باید در یک نگاه بتواند هویت آن مجموعه را تشخیص دهد. تعرفه و قیمت طراحی لوگو نیز نسبت به حرفه ای بودن آن تعیین می شود. برای خلق برندی معتبر شما نیاز به طراحی لوگوی حرفه ای برای برند تجاری خود دارید

لوگو چیست؟

طراحی لوگو

لوگو یا آرم نمادی است که قرار است پیامی را به کاربرانی که آن را مشاهده می کنند برساند. لوگو حتما بیانگر حوزه فعالیت نیست و می تواند کاملا نامرتبط به حوزه فعالیت یک برند باشد. هنگامی که فردی تصمیم به ساخت آرم یا همان ساخت لوگو میگیرد باید بداند که لوگوی او قرار است چه چیزی را به ذهن مخاطبان در همان صحنه اول برساند. گاه ممکن است لوگو را بخاطر بیان سریع اهداف، خدمات، شغل و محصول خود طراحی کنید و گاه ممکن است برای متمایز شدن از سایر شرکت ها و برندها و رقبای دیگر. چیزی که در فرایند ساخت لوگو باید به آن دقت کافی را داشته باشید این است که لوگو یا آرم یکی از ارکان بسیار مهم و جزو مهم ترین آیتم های خلق یک برند است. پس اگر به دنبال این هستید که بتوانید نشان تجاری خود را به یک برند معتبر تبدیل کنید شما نیازمند طراحی یک لوگوی حرفه ای برای خود هستید، لوگویی که وجه تمایز شما با سایرین خواهد بود و می تواند در ذهن مخاطبان بماند و به سختی فراموش شود.

طراحی لوگو اسم

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود از طراح می خواهند طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می نامیم که به صورت نوشتاری یک لوگو طراحی می شود.

اما دلیل علاقه به این نوع سبک از لوگوها چیست و چرا در ایران بسیار پرطرفدار است؟

به خوبی می دانیم که سلیقه های افراد متفاوت از هم می باشد ، از همین رو هر فرد از طرح های با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی بسیاری از افراد و شرکت ها تمایل دارند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.

در حقیقت طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد.

البته باید این موضوع رو نیز خاظر نشان کرد که طراحی لوگو اسم واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود و این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است گاها مشاهده می کنیم گاها بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی ، متن هایی را بر روی بدن خود حکاکی می کنند و این بخاطر همان زیبایی است که به آن اشاره کردیم.

سفارش طراحی لوگو اسم بیشتر مورد استفاده شرکت های بزرگ و با مخاطبان سال های دور مورد استفاده قرار می گرفت اما در سال های اخیر و با پیشرفت و تسعه استارتاپ ها شاهد استفاده از سبک های جدید طراحی لوگوی اسم در بین استارتاپ ها نیز می باشیم

نمونه های زیر برخی از طرح هایی هستند که به سفارش مشتریان به حالت طراحی اسم ، طراحی شده اند.

اتود 1 طراحی لوگو مهربانواتود 2 طراحی لوگو آسنات

عوامل موفقیت یک نشان تجاری

باید بدانیم که هر لوگویی تبدیل به یک برند ایده آل نخواهد شد و برای اینکه به سطح قابل قبولی از موفقیت دست یابد نیازمند این است که بر روی برندینگ آن به صورت حرفه ای فعالیت شود. اما در این بین نکاتی نیز هستند که اگر یک نشان تجاری آنهارا داشته باشد شانس بیشتری را برای دیده شدن بهتر و نتیجه گرفتن فوق العاده خواهد داشت.

شما نیز این جمله را شنیده اید : هرچی ساده تر شیک تر و بهتر

باید بگوییم یک لوگوی حرفه ای باید در کمال سادگی مفهومی را به کاربر انتقال دهد که کاربر متوجه ارزش های این برند شود. جمله بالا می گویید یک لوگوی حرفه ای زمانی که در دست طراحی است باید از سادگی بهره ببرد چرا که کاربران لوگوهایی که ساده تر هستند را بهتر و بیشتر بخاطر می سپارند.

اگر لوگوی شما بیش از حد شلوغ باشد و کاربر برای به خاطر سپاری آن دچار مشکل شود شما بازی رقابت را بین خودتان و رقبایتان خواهید باخت.

اگر یک نگاه به لوگوهای طراحی شده بانک ها بیندازید متوجه خواهید شد که لوگوهایی که ساده تر هستند بیشتر در ذهن مخاطبان نقش بسته اند و این به معنای پیشرفت خواهد بود.

پس زمانی ک یک طراح لوگو حرفه ای تصمیم می گیرد لوگوی شما را طراحی نماید باید موضوع سادگی در عین زیبایی را ملاک کار خود قرار دهد

طراح لوگو در تهران

طراح لوگو در تهران

تهران به عنوان بزرگترین قطب کسب و کار کشور همواره در حال پیشرفت می باشد از همین رو تعداد کسب و کارها نیز بیش از پیش شده است. این کسب و کارها نیازمند یک لوگوی مناسب برای برند خود می باشند و از همین رو شرکت ها به دنبال یک طراح لوگو در تهران می باشند که بتواند به صورت کاملا حرفه ای نیاز آنها را برطرف نماید.

اما سوال اینجاست که آیا برای سفارش لوگو حتما نیازمند یک طراح لوگو در تهران می باشید یا می توانید پروژه خود را به فردی خارج از تهران نیز برون سپاری کنید؟ مسلما هدف از سفارش یک لوگو برای برندها این است که آن برند بتواند در این بخش سربلند باشد ، بنابراین بجای اینکه تمرکز شما این باشد که یک شرکت و یا یک طراح لوگو در تهران برای کار سفارش طراحی خود پیدا کنید عملی نادرست محسوب می شود.

شما برای پیشرفت کار خود باید به دنبال حرفه ای ترین افراد در سرتاسر ایران باشید. مسلما افراد حرفه ای که از سایر شهرها می توانند این کار را برای شما به انجام رسانند با قیمت مناسب تری نسبت به طراح های لوگوی تهران کار را به شما تحویل خواهند داد.

از بابت اعتماد سازی نیز ، پارماتیک در روند سفارش طراحی لوگوی خود به این صورت عمل می کند که اعتمادسازی به صورت کامل جلب و سپس اقدام به پرداخت هزینه ها شود.

پارماتیک در اقدامی مناسب دفتر تهران خود را نیز برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال بهترین طراح لوگو در بوده اند راه اندازی کرده است تا بتوانید با خیالی آسوده از خدمات گرافیکی پارماتیک بهره مند شوید.

همچنین اگر نمی خواهید به صورت مستقیم سفارش طراحی لوگو خود را ثبت کنید می توانید با ارسال پیام در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشید

تعرفه طراحی لوگو | قیمت طراحی لوگو حرفه ای

تعرفه و قیمت یک لوگو بستگی به موضوعات متفاوتی دارد ، در هنگام تعیین قیمت طراحی لوگو باید در نظر بگیریم که یک طراح لوگو چه مدت زمانی را صرف ساخت لوگوی جدید کرده است و آیا لوگوی ساخته شده کاملا اختصاصی برای شما طراحی شده یا از ایده های قبلی و لوگوی های قبل در روند طراحی آن استفاده شده است. تیم طراحی لوگوی پارماتیک تمام تلاش خود را هموراه کرده است تا لوگوهایی را خلق کند که نظیر آن تا به حال به انجام نرسیده باشد و لوگوی ساخته شده کاملا ایده ی جدیدی را به همراه داشته باشد ، اما از طرفی مخاطبانی نیز وجود دارند به تازگی فعالیت خود را آغاز نموده و قصد ندارند هزینه بالایی برای طراحی لوگوی خود انجام دهند ، از همین جهت پارماتیک دو پلن اقصادی و حرفه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته است. پلن حرفه ای مختص کسانی است که می خواهند لوگوی آنها به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده و در آینده بتواند نقش به سزایی را در ایجاد برند سازی کسب و کار داشته باشد . پلن دوم نیز برای افرادی است که میخواهند کار خود را با لوگوهای ساده تر آغاز نمایند. هرچند توصیه ما به این عزیزان نیز استفاده از پلن حرفه ای است ، چرا که تجربه به ما ثابت کرده است که سفارش لوگو حرفه ای تاثیر شگفت انگیزی را در رونق کسب و کار سایرین ایجاد کرده است و همین موضوع باعث می شود تا شما یک پله سریعتر به اهدافتان دست یابید.

باید این نکته را نیز اعلام کنیم که در پلن اقتصادی کیفیت انجام کار به هیچ وجه پایین نیامده و همچنان لوگوی شما به صورت کاملا اختصاصی طراحی خواهد شد، چرا که ما اعتقاد داریم هر روزه باید چیزهای جدید را خلق کرد و برعکس سایرین تمایلی به استفاده از ترکیب طرح های قبلی از کارهای ساخته شده را نداریم. تنها تفاوت پلن اقتصادی با پلن حرفه ای این است که در روند ساخت لوگوی پلن حرفه ای امکان برند شدن لوگوی شما بسیار بالاتر خواهد بود و مخاطبان حس بسیار بسیار خوبی را از لوگوی شما خواهند داشت. در پلن حرفه ای از روانشناسی های پیشرفته و رفتارشناسی مخاطبان برای ایجاد لوگو استفاده می شود و موضات این چنینی است که باعث نقش بستن لوگو در ذهن مخاطب می شود.

نوع لوگوقیمت طراحی لوگو ( تومان )
لوگو نوشتاری ( لوگو تایپ )۳,۸۸۰,۰۰۰
لوگو تصویری۳,۸۸۰,۰۰۰
لوگو ترکیبی۴,۴۸۰,۰۰۰
لوگو دوزبانه۴,۸۸۰,۰۰۰

سفارش طراحی لوگو با فتوشاپ

زمانی که مجموعه شما تصمیم به سفارش لوگوی جدید خود می کند فرقی ندارد که لوگوی جدید شما با چه نرم افزارهایی طراحی شود ، چیزی که در این روند باید مورد ارزیابی قرار گیرد این مورد است که لوگوی طراحی شده برای برند شما موارد مهمی که در زیر آورده شده است را داشته باشد و طراح لوگو این موارد را به صورت کامل رعایت کرده باشد.

طراحان لوگو که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند به خوبی می دانند که یکی از نرم افزارهای طراحی لوگو ، فتوشاپ است ؛ فتوشاپ نقش به سزایی را در روند طراحی لوگو ایفا می کند.

یک طراح لوگو برایخلق یک لوگوی حرفه ای باید بر نرم افزار فتوشاپ تسلط کافی داشته باشد تا بتواند اتودهای طراحی شده را به خوبی در فتوشاپ یا ایلوستریتور پیاده سازی نماید. هرچند نرم افزارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد.

اگر شما نیز قصد دارید سفارش طراحی لوگوی شما با استفاده از نرم افزار فتوشاپ انجام شود باید ملاک هایی که در طراحی لوگوی خود می خواهید بکار ببرید رعایت کنید. گاها دیده می شود یک طراح لوگو ، طرح کشیده شده بر روی کاغذ را نمیتواند آنگونه که باید در نرم افزار فتوشاپ درست اصلاح کند و همین باعث می شود آرم و نشانه ما زیبایی مورد نظر را نداشته باشد.

پس دقت کنید سفارش ساخت لوگوی خود را تنها به افراد حرفه ای آشنا با فتوشاپ بسپارید

نکاتی که باید کارفرمایان هنگام درخواست طراحی لوگو مدنظر داشته باشند

اشتباهاتی رایج در مبحث ساخت لوگو بین کارفرمایان شایع شده است که به بررسی تعدادی از این اشتباهات می پردازیم:

ساخت و طراحی لوگو حرفه ای باعث افزایش درآمدتان خواهد شد

شاید در نگاه اول با خود بپرسید که چگونه امکان دارد تنها با ساخت یک لوگو بتوان درآمد یک کسب و کار را رونق داد و باعث افزایش فروش آن شد؟ برای پاسخ دادن به این سوال می خواهم کمی از شما کمک بگیرم. لطفا همین حالا به اطراف خود نگاه کنید و وسایلی را که در محیط شما قراردارند را به خوبی نگاه کنید. از گوشی موبایل گرفته تا تلویزیون ، از یخچال تا تا لپ تاپی که دارید. برند محصولات شما چیست؟ و شما بیشتر از کدام یک از این برندها در خانه ، محیط کار و … دیده اید یا دارید؟

حال سوال مهم تر اینجاست؟؟؟ به این سوال با دقت و فکر کافی پاسه دهید.

از کجا برند وسایل خود را تشخیص دادید؟

خب فکر می کنم خودتان به پاسخ دست یافتید اما من نیز می خواهم این موضوع را به طور کامل توضیح دهم. مسلما اگر تلویزیون شما برند ال جی می باشد شما تنها با نگاه کردن به لوگوی آن تشخیص دادید که برند تلویزیونتان چیست و از چه برندی استفاده می کنید. حال بیاید فکر کنید که از سامسونگ چه چیزهایی در ذهن دارید؟ یا از برند اپل چه چیزی در ذهن دارید؟

می توانم به یقین بگویم در همه ی تصورات شما از برندهای بالا حتما لوگوی این شرکت ها نیز در ذهن شما نقش داشته اند. اما چرا اینگونه است ؟
باید بگوییم این بحث مربوط به اصول روانشناسی است و موضوع مربوط به تصویر ذهنی در مغز است. حافظه تصویری ما بسیار قوی تر از بخش های دیگر است. حتما برای شما نیز پیش آمده است که فردی را ببینید و احساس کنید که آن فرد را قبلا دیده اید اما هرچه فکر میکیند نمیتوانید نام آن فرد را بخاطر بیاورید. برای روشن تر شدن ایم موضوع به تصویر های زیر با دقت نگاه کنید.

احتمالا این دو تصویر را می شناسید و در مکان های مختلفی با آن روبرو شده اید. بنظر شما چند نفر از کسانی که این صفحه را می خوانند اسم برندی که از این طرح برای محصولات خود استفاده می کند را نمی دانند و یا فراموش کرده اند ؟ و یا بنظرتان همین گاو چه مقدار تاثیر بر برند شدن بیشتر این شرکت داشته است.

گاو بالا در محصولات شرکت روزانه استفاده می شود و می توان گفت یکی از مهم ترین دلایل معروفیت شرکت روزانه استفاده از این طرح بوده است. ببینید تا چه اندازه یک طرح ، آرم و لوگو می تواند باعث محبوبیت و معروفیت برند شما شود. پس اینک باید به اهمیت بالای طراحی لوگو حرفه ای پی برده باشید

تصور غلطی که بین برخی از کارفرمایان ایرانی وجود دارد این است که تصور می کنند ، نباید برای طراحی لوگو برند تجاری خود هزینه کنند و بیشتر با این طرز تفکر که هزینه کردن برای طراحی لوگو هدر رفتن سرمایه است و تاثیری در کسب و کار ما ندارد توجهی به لوگوی برندشان نمی کنند در حالیکه نه تنها اینگونه نیست، بلکه طبق اصول روانشناسی افراد و نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، یک لوگو می تواند تا مدت ها در ذهن مخاطب شما باقی بماند و یک مخاطب تنها با مشاهده لوگوی برند تجاری شما می تواند سریعا خدمات ارائه شده توسط شما را بخاطر بیاورد و باعث درآمدزایی شما شود. پس باید بدانید هزینه کردن برای طراحی حرفه ای لوگو ، یک سرمایه گذاری بزرگ برای کسب و کارتان محسوب می شود.این نکته را به یاد داشته باشید که هر جزء کار شما باید به قدری خوب و تاثیر گذار باشد تا بتواند برای کسب و کارتان مشتری بیشتری جذب کند. پس لوگو صرفا یک شکل یا طرح نیست بلکه کار لوگو تاثیرگذاری در ذهن مخاطب جهت افزایش مشتری و برند سازی می باشد.

به عنوان مثالی دیگر لوگو شرکت نایک که در سال ۱۹۷۱ با بودجه ۳۵ دلاری طراحی شده است، اکنون معروفترین لوگو را بین برندهای دنیا دارد که لوگو آن با ارزش تر از نام و محصولاتش است. این شرکت با این سرمایه گذاری ۳۵ دلاری، اکنون ۲۱.۶۰۰ میلیارد دلار دارایی دارد.

مثال دیگر شرکت پپسی است که برای تغییر لوگو و برند خود در سال ۲۰۰۸، یک میلیون دلار هزینه کرد که نشان دهنده این است که طراحی گرافیک مخصوصا طراحی حرفه ای لوگو و تاثیرگذاری آن در جذب مخاطب در دنیا شناخته شده است.

طراحی لوگو بیانگر حوزه فعالیت شما نیست

بسیاری از مدیران کسب و کار به خصوص در کشور ما به اشتباه پی برده اند که “طراحی لوگو باید به نحوی طراحی شود که بیانگر فعالیت ما باشد، یا در سفارش ساخت لوگو تاکید می کنند که طراحی باید به گونه ای باشد که تا بیننده به محض مشاهده طرح لوگو متوجه نوع فعالیت کسب و کارشان شود.

فراموش نکنید که رسالت لوگو فراتر از اینها است و لوگو باید بتواند به ساده ترین شکل ، اهداف، ارزش ها و خدمات کسب و کارتان را به مخاطب انتقال دهد.

اگر به لوگوی برندهای معروف دنیا دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که بیش از ۹۰ درصد طرح های لوگو این برند ها هیچگونه ارتباطی با نوع فعالیتشان ندارند. البته که مفهومی را چه آشکار و چه پنهان به همراه دارند، ولی با فعالیت آن کسب و کار بی ارتباط است.

به عنوان مثال در ساخت لوگونایک”  از بال یکی از الهه های یونان باستان الهام گرفته شده است. این لوگو قطعا پیام و مفهومی دارد که بررسی آن خارج از بحث این محتوا است، اما با تولید پوشاک ورزشی هیچ ارتباطی ندارد. جالب است این را هم بدانید که لوگوی نایک تنها تصویر لوگویی است که از نام تجاری اش یعنی “نایک” مشهورتر است.

طراحی لوگو مان را چگونه انجام دهیم تا خاص و تاثیرگذار باشد؟

برای آنکه اشتباهات بالا رخ ندهد یک مثالی را برایتان بازگو میکنیم:

برای طراحی لوگو یک موسسه آموزشی، شما هم می توانید از تصویر و نماد قلم و کتاب استفاده کنید و هم می توانید از تصویر و نماد شخصی که بر روی یک قله ایستاده است. تصویر اول با موسسه آموزشی ارتباط مستقیم دارد اما لوگویی ساده و تکراری برای مخاطب می باشد. تصویر دوم در اصل هیچ ارتباطی با موسسه آموزشی ندارد اما مفهوم موفقیت را به همراه دارد که هدف هر دانش آموزی است. طرح دوم برخلاف طرح اول بیننده را جذب می کند و بی شک گسترده تر و موفق تر از طرح اول خواهد بود.

به یاد داشته باشید اگر می خواهید تا فعالیت های شما در لوگوی کسب و کارتان به تصویر کشیده شود، لوگویی مبتدی و کوچک خواهید داشت ولی در عوض اگر با ایده پردازی خلاقانه تصویری را طراحی کنید که نماد کسب و کارتان شود و بیننده را جذب کند، حتما لوگویی موفق و ماندگار خواهید داشت حتی اگر تصویر آن لوگو ارتباطی با نوع فعالیت شما نداشته باشد.

در نتیجه: طراحی لوگو هرچه ساده تر و خلاقانه تر، تاثیرگذار و ماندگارتر!

 سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

آقای پاول راند، طراح گرافیک معروف که لوگوی شرکت های مشهوری همچون شرکت IBM را نیز طراحی کرده است میگوید: “سادگی اوج پیچیدگی است”.

شاید اتفاق افتاده است که شما به عنوان طراح و یا کارفرما با جمله ی “خیلی ساده است” برخورد کرده باشید. اگر به عنوان کارفرما این جمله را به طراح لوگوی برندتان بازگو کردید، تبریک میگوییم که یک لوگو حرفه ای و پیچیده برای شما طراحی شده است.

طرح های ساده علاوه بر گویا و خوانا بودنشان، بسیار پیچیده نیز هستند و طراحی آن نیز مشکل تر است. زیرا ذهن طراح باید به گونه ای آماده و خلاق باشد که بتواند یک راه حل ساده، سریع و راحت برای یک مسئله پیچیده ارائه دهد. طراحی که بتواند لوگو شما که بیانگر ارزش ها و اهداف شما است را به ساده ترین صورت و پرمفهوم ترین حالت خود طراحی کند، یک طراح واقعی و قابل اعتماد و احترام است.

این را همیشه در ذهن خود ماندگار کنید که سادگی در طراحی نشانگر طراحی لوگو حرفه ای است. پس طرح هرچه ساده تر، عمیق و پیچیده در نتیجه با ارزشتر.

انواع طراحی لوگو

همانطور که در بخش تعرفه ها نیز مشاهده کردید، ۳ نوع لوگو برای طراحی وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم. لازم به ذکر است که سبک های طراحی لوگو انواع بسیاری دارد که خارج از بحث این مقاله است و جدای از این بحث است.

لوگو تایپ

لوگو تایپاین نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای طراحی لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ ها همواره زیبایی های بصری جذابی را تولید می کنند و به همراه دارند.

لوگو تصویری

لوگو تصویریاین لوگو به وسیله اشکال، آیکون ها، طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی در بین طراحان است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز پیداست، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود که لوگویی به مراتب سخت تر و وقت گیرتر از سایر لوگو ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه ای

 • لوگو باید خاص باشد

  قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. اصلا وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.

 • طراح آرم باید معنا و مفهوم را برساند

  هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر شغل، خدمت، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی برخوردار نیستند.

 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود

  همانطور که قبلا نیز گفتیم لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی دارد.

 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد

  لوگو هرچقدر خلاقانه تر باشد، به همانقدر جذاب و تاثیرگذارتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

نکات مهم در پیاده سازی طرح لوگو

سایز پذیری در طراحی لوگو حرفه ای

در طراحی لوگو باید به این نکته دقت کنید که لوگوی شما باید به گونه ای طراحی شود که در هر سایزی بتوان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال، لوگویی که با جزئیات بسیار زیادی طراحی می شود، در سایز های کوچک اصلا قابل تشخیص نخواهد بود. لوگوی شما نیز باید طوری طراحی شود که در سایز های بسیار بزرگ هیچ افت کیفیتی نداشته باشد تا برای مخاطب زننده نباشد. به همین دلیل از واجبات است که لوگوی شما باید با استفاده از وکتور یا همان اشکال برداری طراحی شود.

سطح پذیری در طراحی آرم

این را به یاد داشته باشید که قرار است از لوگوتان در همه جا استفاده کنید. پوسترها، بنرها، روی محصولات، سطوح، کارت ها و… . به همین دلیل باید لوگو آن خوانایی لازم را داشته باشد تا در هر سطحی بتوان از آن استفاده کرد. شما می توانید به عنوان مثال چاپ برجسته روی چرم ها را  هنگام طراحی به یاد داشته باشید.

روشی برای امتحان لوگو روی سطوح مختلف وجود دارد و آن هم استفاده از موکاپ ها می باشد. موکاپ ها فایل هایی با استایل های آماده در قالب ها و سطوح مختلف هستند که پس از قرار دادن لوگو در آن می توانید حالت نمایش آن روی سطوح را مشاهده کنید. برخی از نمونه کارهای طراحی لوگو که در این صفحه به شما ارائه کردیم نیز به شکل نوعی موکاپ هستند.

رنگ پذیری در طراحی لوگو

لوگو باید توانایی این را داشته باشد که با وجود انتخاب چند رنگ مختلف، همان خوانایی همیشگی خود را داشته باشد. در ضمن بعضی طراحان لوگو خود را به وسیله رنگهای مختلف وب یا همان RGB طراحی می کنند و با این کار ممکن است در محصولات چاپی مانند لیبل، پوستر، بنر و… متفاوت تر از رنگ های انتخاب شده برای لوگو مشاهده شود. رنگ های چاپی بر اساس CMYK هستند که طراح باید نسخه هایی که از این رنگ ها در ساخت لوگو استفاده شده است به مشتری ارائه دهد.

پیوستگی و انسجام طرح در طراحی حرفه ای لوگو

اجزایی که در طراحی لوگو کنار هم قرار می گیرند، باید هماهنگ باشند. گسستگی اجزا در طراحی لوگو بسیار زننده خواهد بود. زیرا بیننده را گیج می کند و برند شما را از آن اعتباری که باید از لوگو دریافت کنید می اندازد.

نسبت طول و عرض که طراح لوگو باید اجرا کند

لوگو های کوچک و پهن یا بلند و نازک حس بدی را به مخاطب القا می کنند و نمی توانند آن پیام مدنظر را به مخاطب انتقال دهند. البته که اگر به درستی از اجزای مختلف در آن استفاده شود، شاید لوگویی زیبا و جذاب پدید آید اما همیشه باید یک نسبت درست برای طول و عرض را در ساخت لوگو حرفه ای رعایت کنید.

اشتباهات رایج در طراحی لوگو

کار همزمان روی طرح و متن

اگر مشتری بخواهد به یک میزان از متن و تصویر در لوگو استفاده شود، پیش بردن آن به صورت موازی یک کار اشتباه است. بهتر است شما هر جزء را به صورت جداگانه طراحی کرده و سپس آنها را کنار یکدیگر قرار دهید. یادتان نرود که هماهنگی و همخوانی را در طرح هایتان رعایت کنید.

طراحی لوگو فقط برای شرکت

این را به یاد داشته باشید که شما لوگو را برای خود یا شرکتتان طراحی نمی کنید. لوگو برای مخاطبان و مشتریان شما طراحی می شود. شما باید از دید مشتری به لوگو خود نگاه کنید و ببینید که به عنوان یک مخاطب، لوگوتان آن تاثیرگذاری مدنظر را دارد یا خیر؟!

تگ لاین عضوی از لوگو

تگ لاین یا توضیح کوتاه به هیچ وجه نمی تواند عضوی از لوگو باشد. اما می تواند همراه لوگو در مکان های مناسب استفاده کرد و بود و نبود آن فرقی به حال لوگو ندارد. زیرا تگ لاین در سایزهای کوچک تقریبا ناخوانا و بی اثر خواهد بود.

اولویت رنگ بندی

انتخاب رنگ طرح را اولویت آخر خود قرار دهید. اگر طراحی خود را برپایه یک رنگ خاص انجام داده اید، این یک اشتباه بزرگ است. زیرا ممکن است لوگو شما در رنگ های مختلف، دیگر آن جذابیت را نداشته باشد. شما می توانید پس از طراحی لوگو حرفه ای خود، آن را در چند رنگ مختلف به مشتری نشان دهید تا یکی از آنها را انتخاب کند.

رمزنگاری مفهوم

همانطور که قبلا هم گفتیم، لوگو باید ساده و خوانا باشد تا به سریعترین شکل ممکن اهداف و ارزش های یک مجموعه را به مخاطب برساند. ساخت لوگو رمزنگاری کردن یک مفهوم نیست، بلکه ساده سازی آن هنگام انتقال به مخاطب است.

فقط نگاه کنید

با نگاه کردن به لوگو های مختلف در دنیا هم می توانید علل تاثیرگذاری بالای آنها را بفهمید و هم خلاقیت خود را در طراحی لوگوتان بالا ببرید. در ضمن می توانید ایده هایی را برای ساخت لوگو خود بدست آورید. این نگاه کردن بهترین راه افزایش خلاقیت است. به هرحال این لوگو ها به آسانی معروف نشده اند و قطعا طراحی های ایده آلی دارند.

بهترین تمرین برای انجام این کار مشاهده نشان های تجاری و آرم هایی است که در خیابان مشاهده می کنیم. با این کار شما می توانید سلیقه مشتریان را مشاهده کنید و متوجه شوید که صنف های مختلف بیشتر از چه طرح هایی برای برند خود استفاده کرده اند. این مضوع باعث می شود تا سلیقه مخاطبان مختلف را بدست بیاورید و همچنین متوجه سلیقه خودتان نیز خواهید شد. چرا که طراحی لوگو و پسند کردن آن چیزی است که به سلیقه مخاطبان مربوط می شود.

سفارش طراحی لوگو به پارماتیک

عزیزانی که بعد از یدن نمونه کارهای شرکت پارماتیک قصد دارند سفارش طراحی لوگوی خود را به شرکت پارماتیک بدهند می توانند با ما تماس حاصل نمایند.

سفارش طراحی لوگو خود را تنها به شرکت هایی بسپارید که نمونه کارهای مناسبی در طراحی لوگو داشته باشند و بتوانند از عهده طراحی لوگو شما بر بیایند

شما شاید تنها یک بار سفرش طراحی لوگو برای برند خود بدهید و اگر طراحی لوگو شما مناسب برندتان نباشد مسلما نخواهید توانست مخاطب بیشتری جذب نمایید

معرفی چندین سایت برتری که در زمینه طراحی آرم و نشان و طراحی لوگو فعالیت می کنند:

در ادامه قصد داریم چندین سایت رایگان خارجی که در زمینه طراحی لوگو فعالیت می کنند را به شما معرفی کنیم.

این وبسایت ها جزو بزرگترین وبسایت های طراحی لو در سطح جهانی می باشند و می توان از این سایت ها برای الگو برداری نیز استفاده کرد. در ادامه هر یک از سایت های زیر را به مختصر برایتان شرح می دهیم.

۱- canva.com

سایت canava را می توان به عنوان یک مقصد مهم برای کسانی دانست که قصد دارند لوگوی خود را به صورت حرفه ای و آنلاین طراحی نمایند. آرم و نشان هایی که در این سایت طراحی می شود توسط خود شما خواهد بود. یعنی این سایت صرفا برای این است که شما از یک سایت آنلاین طراحی لگو استفاده کنید.

بعد از طراحی لگو و نشان خود می توانید ادیت های لازم را انجام داده و رنگ و لعاب لگوی خود را به دلخواه و سلیقه ود تغییر بدهید.

۲- freepik.com

سایت freepik را می توان یکی از بزرگترین مراجعی گرافیکی دنیا دانست . شما در این سایت می توانید طرح های گرافیکی بسیاری را پیدا کنید .در سایت freepik همان گونه که از نامش پیداست می توانید عکس های دلخواه هود را به رایگان دانلود کنید هرچند که محدودیت تعداد دانلود در روز خواهید داشت.

همچنین بخش vip نیز در این سایت وجود دارد که برای برخی از طرح های گرافیکی مورد نظر خود باید این بخش را تهیه کنید.

برای طراحی لگو و آرم نمی توان این سایت را منبعی معتبر معرفی کرد اما برای طراحان گرافیک استفاده و الگو برداری از این سایت بسیار مفید خواهد بود.

۳- freelogodesign.org

در این سایت شما می توانید با وارد کردن نام برند خود و مشخص کردن حوزه فعالیت شاهد چندین لوگویی باشید که سایت به صورت خودکار آنها را به شما نمایش می دهد.

هرچند این لوگوها حرفه ای نیستند اما مناسب افرادی هستند که قصد دارند بدون هزینه بالا تنها یک لگوی ساده داشته باشند.

۴- logologo.com

در این سایت نیز شما می توانید با دانلود لگوهای از پیش طراحی شده و آماده ، آرم و نشان خود را ثبت کنید. البته نیاز است که بتوانید این لگوها را تغییر داده و توانایی کار با نرم افزارهای مخصوص طراحی آرم و نشان تجاری را داشته باشید.

۵- vecteezy.com

در نهایت نیز از این سایت نیز می توانید به عنوان سایتی که دارای طراح های گرافیکی می باشد استفاده کنید تا بتوانید طراحی لوگو متناسبی برای کسب و کار خود داشته باشید.

اما باید بگوییم لوگوهایی که توسط این سایت ها طراحی می شوند هیچ یک نمیتواند یک لوگوی حرفه ای و مناسب برای کسب و کار شما باشد و اگر به دنبال طراحی حرفه ای لوگو برای کسب و کار خود هستید بهتر است که از طراحان حرفه ای لوگو برای کار خود استفاده کنید.

این موضوع نیز به دلیل این است که اگر شما قصدداشته باشید در جوامع بین المللی حضور داشته باشید شایسته نیست که از لوگوهایی استفاده کنید که در سطح جهانی عرضه نشده اند. ایراد بزرگتر نیز این است که آرم هایی که با این سایت ها طراحی می شوند ، نمی توانند حوزه فعالیت شمارا تشخیص دهند از همین جهت لوگویی متناسب با ارزش های برند شما برای کسب و کارتان نخواهند ساخت.

برخی از سایت های بالا نیز پس از اینکه کار سفارش طراحی لوگو شما به اتمام رسید برای اینکه بتوانید فایل نهایی را دریافت کنید از شما مبلغی را درخواست خواهند کرد. این موضوع نیز سبب می شود که شما برای یک نشانی که در ساده ترین حالت طراحی شده و امکان این که همانند در نقاط دیگر نیز وجود داشته باشد مبلغی را پرداخت کنید

اما در نهایت پیشنهاد ما برای کسانی که تنها قصد دارند یک لوگوی ساده که کپی بودن لوگو برایشان مهم نیست استفاده از سایت های بالا می باشد ، در غیر این صورت به هیچ وجه توصیه نمی کنیم برای برندها و شرکت هایی که قصد فعالیت به صورت حرفه ای را دارند از این سایت های آنلاین استفادع نمایند.

بهتر است از همان ابتدا کسب و کار خود را به صورت کاملا حرفه ای آغاز نمایید تا بعدا دچار گرفتاری نشوید.

سوالات متداول

1- چگونه سفارش طراحی لوگوی خود را ثبت کنم؟

شما عزیزان می توانید با شماره 09059273264 تماس بگیرید ، یا روی این لینک کلیک کنید

2- می توانم لوگوی طراحی شده را ثبت کنم؟

بله – لوگوی طراحی شده توسط پارماتیک قابل ثبت بوده و شما عزیزان می توانید با خیال آسوده لوگوی خود را ثبت کنید.

3- چند اتود برای من طراحی می شود؟

3 اتود برای شما طراحی می شود – در صورتی که هیچکدام از اتودها مورد پسند شما نباشد به رایگان یک اتود دیگر برای شما طراحی خواهد شد.

4- چند طراح بر روی هر پروژه فعالیت می کنند؟

5 طراح لوگو در ابتدا کار طراحی را انجام می دهند و بعد از آن 3 نفر از تیم خلاقیت پارماتیک آنهارا بررسی می کنند. در مجموع 8 فرد حرفه ای بر روی هر پروژه زمان می گذارند

5- چرا پارماتیک بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران است؟

برای ما همیشه رضایت مشتری در اولویت کارمان بوده است ، جلب رضایت 95 درصدی مشتریان خود نشان دهنده این موضوع است ، بهترین بودن زمانی اتفاق می افتد که خدمات عالی ارائه شود و توانسته ایم به این امر دست یابیم

6- طراحی لوگو اسم بهتر است یا لوگوی تصویری؟

در واقع طراحی لوگو کاملا سلیقه ای می باشد و نمی توان یکی را برتر از آن یکی دانست. زمانی که یک لوگو طراحی میشود با توجه به معیارهای کسب و کار شما لوگو طراحی می شود.

7- پارماتیک یک لوگو را در چند روز طراحی می کند؟

با توجه به ابعاد کسب و کار شما ، بازه ای 7 تا 14 روزه برای طراحی یک لوگو در نظر گرفته می شود که با بررسی مخاطبان ، ارزش های برند ، بررسی تیم خلاقیت ، تحلیل رقبا و … همراه می شود.